fbpx
123456ѕ54
1080-blog

Зошто да бидеш инструктор во SourceMX Academy

  • Бидејќи ќе имаш можност да се издвоиш како експерт во твојата област
  • Бидејќи ќе имаш можност дa инспирираш животна промена кај други личности
  • Бидејќи ќе запознаеш и размениш мислења и искуства со најразлични личности
  • Бидејќи можеби ненадејно ќе започнеш сосема нова кариера како full-time инструктор
  • Бидејќи ќе заработиш дополнителни средства

Newsletter

Претплати се и добивај известувања за курсеви и настани.

Блог

22
Jul
Најновата функција на GitHub Profile README е навистина кул – еве како да креирате своја
Најновата функција на GitHub Profile README е навистина кул – еве како да креирате своја July 22, 2020 Објавено од: Танкица Гонева Категорија: Програмирање , No Comments Пред само неколку дена GitHub објави нова кул функција: Profile README. Оваа нова опција им овозможува на корисниците да креираат README датотека на ниво на профил што се [...]
Објавено во: Програмирање,
Тагови: github,
17
Jul
КАКО ДА ГО ЗГОЛЕМИТЕ ВАШИОТ INSTAGRAM ПРОФИЛ

Со над една милијарда активни корисници, Instagram е еден од најчесто користениот социјален медиум во светот. Тој е лесен за употреба, секој може да создаде профил и да започне да поставува слики. Но, за да ја зголемите вашата видливост на Интернет и целосно да го искористите потенцијалот на оваа социјална мрежа, треба да креирате своја […]

Објавено во: Facebook & Instagram Marketing,
10
Jul
Зошто Comic Sans е еден од најомразените фонтови?
Зошто Comic Sans е еден од најомразените фонтови? July 10, 2020 Објавено од: Теодора Дузлеска Категорија: Graphic Design , Општо , No Comments Не постои човек кој што никогаш досега не слушнал за типографското писмо Comic Sans. Секој кој што користи барем малку компјутер и технологија, сигурно се нашол во ситуација да го забележи овој [...]
Објавено во: Graphic Design, Општо,
Тагови: comic sans, font, tipografija,